כחודש לאחר הפעלת קווי הלילה במקומות רבים בארץ, יחלו גם באילת לפעול קווי לילה. ארבעת הקווים החדשים יפעלו בחופשת הקיץ, מיום חמישי הקרוב (8.8.13) עד יום שלישי 27.8.13. בהתאם לסטטוס-קוו הנהוג בעיר, יופעלו הקווים שבעה לילות בשבוע - גם בשבת. ביתר השנה (למעט תקופות החופשות מבתי הספר) הקווים יפעלו בסופי שבוע בלבד (מחמישי עד מוצ"ש). כבר בשנת 2011 ביקש משרד התחבורה להפעיל קווי לילה באילת. אולם לנושא הייתה חוסר היענות מצד עיריית אילת, שלא הפנימה את החשיבות של הפעלת קווי לילה במחירים זולים של תחבורה ציבורית. בחלוף השנה נבחן הנושא שנית, וניתנה הסכמת העירייה לקווים שישרתו הן את מוקדי הבילוי החדשים בעיר והן את בתי המלון. להלן פירוט קווי הלילה הפנימיים ומסלולי הנסיעה בהם: - מסלול קו לילה 10 - תחנת מוצא: רחוב המלאכה/ התעשיה, ימינה לרחוב המוצר, ימינה לרחוב הסתת, שמאלה לרחוב השרטט, שמאלה לרחוב הבורסקאי, ימינה לרחוב הסוור, שמאלה לשדרות ששת הימים, ימינה לרחוב הספורטאים, שמאלה לרחוב יהל, שמאלה לרחוב הסיגלית, המשך לרחוב החותרים (מערב 6), המשך לרחוב זהרון ורחוב דקר (מערב 7), ימינה לשדרות ששת הימים, ימינה לרחוב החשמונאים, המשך לרחוב הנבטים, יציאה חזרה ימינה לשדרות ששת הימים, ימינה לרחוב עין יהב, ימינה לדרך הרים, ימינה לרחוב עין נטפים, שמאלה לרחוב אשכולית, שמאלה לרחוב האגס, המשך לרחוב דובדבן, יציאה שמאלה לשדרות חטיבת הנגב, ימינה לשדרות ארגמן, שמאלה לדרך הערבה, ימינה לרחוב דרבן, נסיעה דרך המלונות (כולל המלונות ברחוב תרשיש), חזרה לרחוב דרבן ומשם לדרך הערבה, רחוב המלאכה, ימינה לרחוב המוצר וסיום ב"ביג".
- מסלול קו לילה 11 - תחנת מוצא רחוב הסתת ("ביג"), רחוב המוצר, שמאלה לרחוב המלאכה, דרך הערבה, רחוב דרבן, נסיעה דרך המלונות (כולל המלונות ברחוב תרשיש), חזרה לדרך הערבה, ימינה לשדרות ארגמן, שמאלה לשדרות חטיבת הנגב, ימינה לרחוב האגס, המשך לרחוב דובדבן ורחוב אשכולית, ימינה לרחוב עין נטפים, שמאלה לשדרות ששת הימים, ימינה לרחוב עין יהב, ימינה לדרך הרים, ימינה לרחוב עין נטפים, שמאלה לשדרות ששת הימים, שמאלה לרחוב החשמונאים, המשך לרחוב הנבטים, יציאה חזרה שמאלה לשדרות ששת הימים, שמאלה לרחוב מעלה זהרון (מערב 7), המשך לרחוב דקר ורחוב זהרון (מערב 7), רחוב החותרים, המשך לרחוב הסיגלית, ימינה לרחוב יהל, ימינה לרחוב הספורטאים (מערב 6), שמאלה לשדרות ששת הימים, ימינה לרחוב הסוור, שמאלה לרחוב הבורסקאי, ימינה לרחוב השרטט, שמאלה לרחוב הסתת, שמאלה לרחוב המוצר, רחוב המלאכה - תחנה סופית.
- מסלול קו לילה 18 - תחנת מוצא רחוב המלאכה/ התעשיה, ימינה לרחוב המוצר, שמאלה לרחוב הסתת, שמאלה לרחוב החרש, ימינה לרחוב המלחה, שמאלה לשדרות התמרים, ימינה לרחוב רודד, ימינה לרחוב ברנע (שכונת הדקל), שמאלה לשדרות ירושלים השלמה, ימינה לרחוב פארן, שמאלה לרחוב צין, ימינה לרחוב סיני (שכונת ערבה), המשך ישר לרחוב שחמון (שכונת אופיר), שמאלה לשדרות ארגמן, שמאלה לשדרות חטיבת הנגב, ימינה לדרך יותם, המשך לרחוב דרבן, נסיעה דרך המלונות (כולל המלונות ברחוב תרשיש), תחנה סופית ברחוב קאמפן - מלון אגמים.
- מסלול קו לילה 19 - תחנת מוצא: רחוב קאמפן - מול מלון אגמים, ימינה לרחוב אריקה, נסיעה דרך המלונות (כולל המלונות ברחוב תרשיש), המשך לדרך יותם, שמאלה לשדרות חטיבת הנגב, ימינה לשדרות ארגמן, ימינה לרחוב שחמון (שכונת אופיר), המשך לרחוב סיני, שמאלה לרחוב צין, ימינה לרחוב פארן (שכונת ערבה), שמאלה לשדרות ירושלים השלמה, ימינה לרחוב ברנע (שכונת הדקל), שמאלה לרחוב רודד, שמאלה לשדרות התמרים.
|